Detail semináru / školenia

Prehľad nariadení EÚ určených na ochranu veriteľa a zmeny nariadení v roku 2017

Termín Názov seminára Lektor Miesto konania Účastnícky poplatok Uzávierka prihlášok next
Podľa záujmu Prehľad nariadení EÚ určených na ochranu veriteľa a zmeny nariadení v roku 2017 JUDr. Mária Sumková, PhD. Bratislava 120,00 Eur
(s DPH)
- next


Podrobné informácie o školení
Dátum a čas začatia seminára Podľa záujmu
Miesto konania

Biznis centrum Matador

Bojnická  3

834 01 Bratislava

Lektor JUDr. Mária Sumková, PhD.

 

Stiahnite si pozvánku s prihláškou v pdf TU

 

Počet pridelených kreditných bodov pre správcov: 2 body

 
Podľa § 9 ods. 2 vyhlášky MS SR č. 291/2005 Z.z. o vzdelávacom poriadku pre správcov v oblasti konkurzu a reštrukturalizácie kreditné body priradené k podujatiu získa ten správca, ktorý sa na podujatí zúčastní. Ak ide o účasť s prednáškou, počet získaných bodov sa zdvojnásobuje.

 

Rok 2017 prináša zmeny nielen vo vnútroštátnej úprave týkajúcej sa zmeny spôsobu vymáhania a uplatňovania nárokov veriteľov voči dlžníkom, ale aj v úprave v rámci práva Európskej únie.

 

Účastníci na seminári:


- získajú jedinečný prehľad nariadení a konaní zavedenými nariadeniami, ktoré sú jednoduché a nízko nákladové a aj tak nie sú v praxi odborníkmi a ani verejnosťou využívané = zvýšenie povedomia,

- oboznámia sa s jednotlivými tlačivami nariadení, ktoré sú prílohou týchto nariadení,

- dozvedia sa tipy na zaujímavé stránky, kde je možné sa dostať k informáciám (dané stránky sú prevádzkované EÚ a obsahujú rôzne návody a príučky podporujúce konania zavedené nariadeniami,

- nadobudnú praktický prehľad o zmenách, ktoré rok 2017 prináša.

 

OBSAH SEMINÁRA

1. Nariadenie o európskom exekučnom titule (nariadenie EET)

Nariadením EET sa zavádza inštitút európskeho exekučného titulu, ktorý je vykonateľný v ktoromkoľvek členskom štáte bez potreby ďalšieho konania v štáte, v ktorom má byť európsky exekučný titul vykonaný. Európsky exekučný titul umožňuje voľný pohyb a vykonateľnosť rozhodnutí, súdnych zmierov a verejných listín o nesporných nárokoch vo všetkých členských štátoch; je to rýchly a účinný spôsob zabezpečenia vykonateľnosti bez časovo náročných a nákladných súdnych postupov.

Nariadenie sa uplatňuje od 21.1.2005.

2. Nariadenie o zavedení konania týkajúceho sa európskeho príkazu na zablokovanie účtov s cieľom uľahčiť cezhraničné vymáhanie pohľadávok v občianskych a obchodných veciach

Ďalšie z nových nariadení týkajúcich sa ochrany veriteľa je nariadenie o zavedení konania týkajúceho sa európskeho príkazu na zablokovanie účtov. Veriteľ má právo na základe tohto nariadenia o príkaze na zablokovanie účtov, z dôvodu zabránenia ohrozenia následného vymáhania veriteľovej pohľadávky prevodom alebo vybratím finančných prostriedkov, ktoré má dlžník na bankovom účte vedenom v členskom štáte, možnosť dosiahnuť vydanie európskeho príkazu na zablokovanie účtov.

Nariadenie sa uplatňuje od 18.1.2017.

3. Európske konanie o platobnom rozkaze

Účelom tohto nariadenia je zjednodušiť a zrýchliť súdne konanie, ktorého predmetom je vymáhanie peňažných pohľadávok v cezhraničných sporoch, a zároveň znížiť náklady takéhoto súdneho konania. Nariadením o európskom platobnom rozkaze (EPR) sa zavádza konanie o európskom platobnom rozkaze, a zároveň sa ním stanovujú základné požiadavky na uvedené konanie.

Nariadenie sa uplatňuje od 12.12.2008, zmena nariadenia je účinná od 14.07.2017.

4. Konanie vo veciach s nízkou hodnotou sporu

Nariadenie vo veciach s nízkou hodnotou sporu (NHS) sa uplatňuje vo všetkých členských štátoch s výnimkou Dánska. Nariadením NHS sa zaviedlo európske konanie vo veciach s nízkou hodnotou sporu (v súčasnosti pohľadávka do 2.000,- EUR od júla 2017 do 5.000,- EUR), ktoré je alternatívnym spôsobom vymáhania pohľadávok súdnou cestou popri konaniach upravených právnym poriadkom členských štátov.

Nariadenie sa uplatňuje od 1.1.2009, zmena nariadenia je účinná od 14.07.2017.

5. Nariadenie o konkurznom konaní

Pôvodné nariadenie o konkurznom konaní (KK) obsahuje viaceré kolízne normy určujúce rozhodný poriadok v rôznych situáciách v rámci konkurzného konania. Nariadenie KK neunifikuje európske insolvenčné právo, resp. neharmonizuje predpisy upravujúce konkurzné (insolvenčné) konania v jednotlivých členských štátoch (s výnimkou úpravy právomoci likvidátora), ale ich koordinuje z dôvodu vyššej efektívnosti konkurzných konaní s cudzím prvkom s ohľadom na stabilný vývoj vnútorného trhu.

S cieľom zabezpečiť účinnejšie vedenie cezhraničných insolvenčných konaní nahrádza pôvodné nariadenie Rady (ES) č. 1346/2000 z 29. 5. 2000, ktoré upravovalo problematiku konkurzného konania nové nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2015/848 z 20.5.2015 o insolvenčnom konaní (prepracované znenie) (nové nariadenie KK), ktoré sa bude uplatňovať na všetky insolvenčné konania začaté po 26. 6. 2017, s výnimkou článkov upravujúcich informácie o vnútroštátnom insolvenčnom práve a insolvenčnom práve EÚ a článkov o vytvorení a vzájomnom prepojení insolvenčných registrov. Na insolvenčné konania začaté pred 26. 6. 2017 sa bude naďalej uplatňovať pôvodné nariadenie KK.

Nariadenie sa bude uplatňovať od 26.6.2017.

 

 

Lektorka:

JUDr. Mária Sumková, PhD. je absolventkou Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Medzinárodnému právu súkromnému sa venuje od absolvovania programu LLP Erasmus na Aristotelovej Univerzite v Thessalonikách v Grécku. Magisterské štúdium ukončila záverečnou skúškou z medzinárodného práva verejného, európskeho práva a medzinárodného práva súkromného v roku 2010. Špecializáciu v oblasti medzinárodného práva súkromného preukázala aj obhájením Rigoróznej práce s názvom Voľba práva ako metóda právnej regulácie. Doktorandské štúdium ukončila v roku 2016 obhájením dizertačnej práce na tému Teoreticko - právne aspekty určenia imperatívnych noriem a ich vplyv na právnu prax.

V rámci svojej pedagogickej praxe pôsobila ako vysokoškolský pedagóg Právnickej fakulte Trnavskej univerzity, kde sa venovala výučbe predmetov z oblasti medzinárodného práva súkromného. V rámci svojej pedagogickej praxe ďalej pôsobí ako vysokoškolský pedagóg na Technickej univerzite Ostrava a na Bankovním institúte vysoká škola BIVŠ.

Autorka vydala viacero odborných článkov, svoje zručnosti v oblasti medzinárodného práva súkromného uplatňuje aj v praxi, na pozícii právnika v rôznych spoločnostiach.

 

 


 Inštrukcie k miestu konania


Vzdelávacie podujatie sa koná v priestoroch MATADOR Business Centra, Bojnická 3 v Bratislave. Nové priestory prinášajú výhodnú polohu v okolí centra Bratislavy s dobrou dostupnosťou MHD, v blízkosti výjazdu mestskej diaľnice (Avion shopping park 3 km) a dostatkom parkovacích miest. Obedové menu si môžete vychutnať na prízemí centra v príjemných priestoroch reštaurácie s vonkajšou terasou. Všetky priestory business centra sú klimatizvané s dostatkom denného svetla.


Adresa:

MATADOR Business Centre

Bojnická 3

831 04  Bratislava

 

 
Ako sa k nám dostanete?

Autom

MHD

Organizačné pokyny

Vyplňte a odošlite prihlášku na našej internetovej stránke. Účastnícky poplatok uhraďte na číslo účtu SK57 0200 0000 0017 3643 3751 vedený vo VÚB, a.s. Bratislava. Ako Variabilný symbol uveďte Vaše IČO, ako špecifický symbol uveďte termín konania seminára v tvare 25052017. Účastnícky poplatok zahŕňa: študijné materiály, občerstvenie, obed, nealko, teplé nápoje pre oba prednáškové dni.

Zľava pri registrácii:
2 účastníkov z jednej spoločnosti - 5 % zľava
3 – 4 účastníkov z jednej spoločnosti - 10 % zľava
5 a viac účastníkov z jednej spoločnosti - 15 % zľava

Registrácia účastníkov začína o 8:30 hod., odborný program o 9:00 hod. a plánované ukončenie seminára je o 14:30 hod.

Storno poplatok: 30 % z účastníckeho poplatku účtujeme pri stornovaní prihlášky 14 dní pred dňom konania seminára, 50 % z účastníckeho poplatku účtujeme pri stornovaní prihlášky 7 až 3 dni pred dňom konania seminára. V prípade stornovania prihlášky 2 a menej dní pred začatím seminára účastnícky poplatok nevraciame, uvítame však náhradníka.

Všeobecné obchodné podmienky si môžete stiahnuť TU

Formulár na odstúpenie od zmluvy si stiahnite v pdf formáte TU

V prípade nepredvídaných okolností si vyhradzujeme právo na zmenu lektora, termínu a miesta konania vzdelávacieho podujatia.

Kontaktná a fakturačná adresa je: BPM Slovakia, s.r.o., Bojnická 3, Bratislava 831 04.
tel: 02/2020 0078, 0905 172 880, fax: 02/3320 4686, e-mail: info@bpm-educat.com, bpmvzdel@zmail.sk.
IČO: 35 861 886, DIČ: 2021732262, IČ DPH: SK 2021732262, Registrácia: OR OS Bratislava I, Odd: Sro, vložka číslo: 29249/B

facebook    facebook ©2024    BPM Slovakia, s.r.o.